Ferruh Bingül Ferruh Bingül
Burun Estetiği
 

BURUN ESTETİĞİ İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

. Burun ameliyatından sonra tamponlarım çekilirken canım yanacak mı?
Estetik girişimler için ameliyattan sonra burun içine tampon koymak artık gerekmemektedir. Bazen sadece ince slikon splintler koyulabilir. Bu sayede hem kişinin burnundan nefes alıp vermesi engellenmemiş hem de tampon çıkarılması sırasındaki rahatsızlık hissinden kurtulmuş olunabilir.

. Ameliyat sonrasında burnum nasıl olacak bana yakışacak mı?
  Bu soruyu cevaplamak için güncel teknolojik imkanları sayesinde yüz görüntüsü dijital fotoğraf makinesi ile bilgisayara alınmakta ve bu fotoğrafların üstünde değişiklikler yapılarak ameliyat sonrası oluşacak hali görüntü olarak elde edilebilmektedir. Bu sayede estetik ameliyat sonrası oluşacak görüntülerine yakın görebilmektedirler.

. Burun estetiği ameliyatı yaptırdıktan sonra çok ağrım olur mu?
Sanılanın aksine estetik burun ameliyatlarından sonra ağrı olmaz. Gerekirse basit ağrı kesiciler almak yeterlidir.

. Estetik burun ameliyatı olmak için kime başvurmalıyım?
Bu konuda ilk başvuracağınız tabii ki estetik ameliyatlar konusunda deneyimli "estetik ve plastik cerrahi uzmanı" olmalı. Çünkü bu ünvana sahip doktorlar, 6 yıllık tıp eğitiminden sonra 6 yıl daha estetik cerrahi uzmanlık eğitimini alırlar. Bu eğitim sürecinde birçok estetik ameliyata katılmış ve yapmışlardır. Dolayısıyla konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir doktor seçimi önkoşul olmalıdır.

. Burun estetik operasyonu için genel anestezi almak şartmıdır?
Hayır. Hastalar hiç ağrı hissetmezler, ameliyata ait bir anı hatırlamazlar. Burun estetiği ameliyatından
Estetik burun cerrahisi sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. 1-2 saat sonra evlerine gidebilirler.

. ANKARA'da burun estetiği nerde yaptırabilirim?
Ankara'da estetik burun ameliyatları konusunda deneyimli birçok estetik ve plastik cerrahi uzmanı vardır.

. Burnumdan nefes alamıyorum ve burun estetiği de olmak istiyorum, bu iki ameliyat aynı anda yapılabilir mi?
Burun estetiğine ek olarak solunum fonksiyonlarını düzeltici girişimler aynı anda uygulanabilir. Bu sayede hem nefes alma fonksiyonları düzelmiş hem de estetik olarak güzel bir burun elde edilmiş olunur.

. Burnum ameliyattan sonra ünlülerin burnuna benzeyecek mi?
Burun estetiği için en iyi adaylar gerçek dışı beklentisi olmayan, yapılan girişimi burunlarını daha iyi bir görünüme kavuşturmak için bir düzeltme işlemi olarak gören kişilerdir. Burun estetiği sizin kendinize olan güveninizi artırır ve toplum içinde kendinizi daha iyi görünmeniz ve daha iyi hissetmeniz konusunda size yardımcı olur. Herkesin burun şekli, burnun diğer yüz yapıları ile ilişkisi farklıdır. Önemli olan kişinin yüzüne yakışan estetik ölçütlerde doğal bir burun elde etmektir.

. Burun estetiği için bir yaş sınırlaması varmıdır?
Estetik burun ameliyatı 17 yaşından sonra operasyon ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Son bilimsel yayınlarda yüz büyümesinin kızlarda 13-14 yaşlarında erkeklerde ise 14-15 yaşlarında yaklaşık tamamlandığını ve bu yaşlarda da burun estetiği için ameliyat olabileceği belirtilmektedir.

. Burun estetiği kimler için uygundur ?
Burun estetiği için en iyi adaylar olağan dışı beklentileri olmayan, yapılan girişimi burnu daha iyi bir görünüme kavuşturmak için bir düzeltme işlemi olarak düşünen kişilerdir. Burun estetiği sizin kendinize olan güveninizi artırır ve toplum içinde kendiniz daha iyi görünmeniz ve daha iyi hissetmeniz konusunda yardımcı olur.

Tüm Hakları Saklıdır © 2008
Fb Estetik
Uğur Mumcu Cad. 80/3 Gaziosmanpaşa/ANKARA

Tel: (0.312) 446 47 50 - 446 47 51
Google Adwords Internet Reklam, Sponsor Bağlantı Hizmeti